דרך האמצע- הסדנה לא.נשים רגישים מאוד

"דרך האמצע" עוסקת ביכולת שלנו כאנשים רגישים מאוד לגלות, לאמן ולרתום את כוחות הריפוי הטבעיים שבתוכנו לטובת איזון, ויסות ושיפור איכות החיים. הסדנה נוצרה מתוך גישה אינטגרטיבית- הוליסטית המשלבת בין גישות רבות מעולמות הרוח, הטיפול וההתפתחות ועושה שימוש באומנויות ההבעה כגון כתיבה, ציור ותנועה, לצד המפגש הקבוצתי ורכישת כלים פרקטיים.

 

למי אני מתכוון כשאני אומר אנשים רגישים?

לכל מי שמזדהה עם ההגדרה הזאת ומרגיש שמשהו זז בבטן כשהוא קורא את המילים האלו. 

שלא נתבלבל לרגע, להיות אדם רגיש מאוד לא אומר בהכרח מישהו ש"נפגע בקלות" או "לוקח ללב", אנשים רגישים בעיני הם לא אנשים חלשים, האמת היא שאנחנו דווקא אנשים חזקים מאוד. בעיני אנשים רגישים הם אנשים שנוטים להרגיש שהם קצת "אחרים", שונים מסביבתם, שמסלול חייהם אינו עומד בקנה אחד עם המסלול השגרתי.

 

אולי לפעמים אתה שומע מהסביבה "אתה סתם מסבך דברים" או "את דרמטית מדי", אולי יש לך לפעמים הרגשה שאת חווה את אירועי החיים בעוצמה רבה בהשוואה לאחרים או אפילו חיה בתחושה שאת לא לגמרי מתאימה לעולם הזה. אני מניח גם שיש לך משיכה ליצירה ואמנות, שאת מרגישה שהאינטואיציה שלך חזקה במיוחד, שאתה לפעמים מבין כל מיני דברים על אנשים אחרים לפני שהם יודעים אותם ושבראש שלך מסתובבות טריליוני שאלות ותהיות. כל אלו חוויות נפוצות אצל אנשים רגישים. 

המושג "אדם רגיש מאוד" נולד בתחילת שנות התשעים על ידי ד"ר איילין ארון, אולם שורשי המחקר אחר תכונת הרגישות המולדת החלו עוד בתחילת המאה העשרים ע"י הפסיכואנליטיקאי קרל יונג. תכונת הרגישות הגבוהה מאפיינת כ-20% מבני ובנות האדם ובעלי החיים. כן, זוהי תופעה מולדת וטבעית לגמרי. 

מערכת העצבים של אדם רגיש מאוד עובדת באופן שונה מהרגיל. אפשר לומר שאנשים רגישים חושבים יותר מחשבות מהממוצע, מזהים באופן טבעי הרבה יותר פרטים ודקויות בסביבתם ורגישים באופן גבוה לגירויים חיצוניים כמו אור, רעש או התקהלות ולגירויים פנימיים כמו מחשבות, רגשות ותחושות. מצד אחד, זה מאפשר לאנשים רגישים יצירתיות, אינטואיציה, יכולות אנליטיות גבוהות וחיבור עמוק לעולמם הפנימי, מצד שני הרגישות עלולה גם להגביר תופעות של חרדה, לחץ, קושי במערכות יחסים ותחושת תקיעות מתמשכת. 

בתהליך התפתחות אישי וקבוצתי בן עשרה שבועות נפגיש בין המודע ללא מודע, בין מילה לסמל, בין מזרח ומערב, בין התנסות חוויתית ללמידה, בין רוח לחומר. נלמד כלים פרקטיים להתבוננות, מיקוד וארגון המיכלים הפנימיים שלנו, וויסות עצמי עבודה עם הגוף, מדיטציה ועוד, כל אלו.במטרה לדייק את התקשורת הפנימית והחיצונית שלנו ולהביא יותר איזון ושקט אל חיינו.

מועד חדש לקבוצה טרם נקבע, מוזמנ.ת להשאיר פרטים ואעדכן אותך על המחזור הקרוב- ממש כאן